Praktyki

Serdecznie zapraszamy na praktyki studentów weterynarii, zootechniki, agrobiznesu oraz kierunków pokrewnych.

Jesteśmy hodowlą zrzeszoną w Polskim Związku Hodowców Alpak i posiadamy weterynaryjny numer identyfikacyjny. Obecnie posiadamy 8 alpak, w tym 3 samice. Planujemy ponadto powiększenie stada.

Udostępniamy praktykantom i stażystom wszystkie niezbędne informacje dotyczące zwierząt, uczymy jak się zachowywać w ich towarzystwie, aby zadbać o bezpieczeństwo swoje i ich. Student przechodzi przez wszystkie etapy opieki nad alpakami, od karmienia, przez dezynfekcję i przygotowanie pomieszczenia, aż po oczywiście bezpośredni kontakt, na który kładziemy szczególny nacisk. Stwarzamy możliwość przebywania z nimi przez praktycznie cały dzień, uczymy ich zachowań i dbania o ich bezpieczeństwo podczas wizyt naszych Gości w zagrodzie. Na zakończenie dnia przewidujemy udział w standardowych zabiegach pielęgnacyjnych.

Praktykanci biorą udział we wszystkich okresowych zabiegach przy alpakach, jakie należy wykonać w trakcie odbywania praktyk, np. korekcja racic, podawanie suplementów, pobieranie kału, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Cały czas socjalizujemy nasze alpaki, cieszymy się więc jeśli studenci wykazują inicjatywę i sami proponują pomysły na ćwiczenia z naszymi zwierzętami. Chcemy, aby studenci wynieśli z praktyk jak najwięcej wiedzy i umiejętności- na tym się skupiamy.

Zgodnie z ustawą z dnia 10 grudnia 2020r. o organizacji hodowli i rozrodzie zwierząt gospodarskich, alpaki mają status zwierzęcia gospodarskiego. Nie są jednak jeszcze tak bardzo popularne, jak na przykład konie, tak więc w naszej opinii doskonale nadają się jako gatunek do pracy w charakterze zwierząt hodowlanych, towarzyszących i egzotycznych.

Mamy już doświadczenie z praktykami, przyjmowaliśmy osoby z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie i Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Poza aspektem czysto edukacyjnym zapewniamy miłą atmosferę. Kilku z naszych praktykantów związało się z nami na dłużej, dziś są naszymi pracownikami lub służą pomocą podczas większych imprez i przyjęć okolicznościowych.

Ilość miejsc ograniczona. O przyjęciu na praktyki decyduje opiekun alpak w porozumieniu z właścicielem hodowli. Podpisujemy umowę z uczelnią.

Jak aplikować? Prosimy o zasięgnięcie informacji na uczelni czy student danego kierunku może odbywać praktyki w Alpaca Home. Następnie zapraszamy do wysłania swojego CV lub kilku zdań o sobie na nasz adres mailowy z uwzględnieniem proponowanego terminu ich realizacji. Ze studentem skontaktuje się opiekun alpak.

W razie dodatkowych pytań prosimy o wiadomość mailową.

OPINIE NASZYCH PRAKTYKANTÓW:

Karolina, studentka weterynarii:

” Najlepsze miejsce do odbywania praktyk! Żałuję, że trwały tylko 10 dni bo w takiej atmosferze to mogłabym tam siedzieć 3 x tyle 😉 Jest trochę do zrobienia, ale samodzielność i własna inicjatywa są mocno nagradzane. Zakres czynności zgodny z tym co było ustalane, a zakochanie się w alpakach gwarantowane.
Polecam z całego serca”