123

Parę słów od alpak:

Nasi opiekunowie dobrali nam odpowiednią dietę, wiedzą ile możemy zjeść marchewki dziennie i jak ma być pokrojona. Wiedzą też czego jeść nie możemy. Dlatego nie proś ich o dodatkowe porcje dla nas. Nie samą marchewką Alpaka żyje!

Nie biegaj za mną, stresuje mnie to, a to szkodliwe dla mojego żołądka.

Nie głaszcz mnie, nie dotykaj kiedy nie mam na to ochoty, do niczego mnie nie zmusisz, a ja przestanę się Tobą interesować.

Jestem dorosłym facetem – nie dotykaj mnie po pupie ani po ogonie, nie lubię tego. Jedyny sposób w jaki mogę Ci to powiedzieć, żebyś zrozumiał, to kopniecie.

Plujemy, kiedy łamiesz nasze zasady. Plujemy, kiedy czujemy się zagrożeni. Plujemy kiedy jesteśmy zazdrośni, plujemy kiedy się boimy.

Jeśli stoisz za mną nie czuję się komfortowo, pewne Cię kopnę, aby Cię upomnieć. Nie będzie to mile ani dla mnie, ani dla Ciebie.

Kiedy odchodzę oznacza to, że nie mam już ochoty na towarzystwo. Uszanuj to – jeśli będziesz za mną chodzić, będę odchodził, aby dać Ci do zrozumienia, że chcę odpocząć.

A czy Ty lubisz kiedy przytula Cię obcy człowiek? Wątpię.

Żyjemy nawet 23 lata- dlatego ważne abyśmy się dobrze odżywiali i abyście szanowali nasze zasady. Stres jest dla nas tak samo szkodliwy jak dla Was.

Józek

urodzony 15.06.2018- sprzeda kumpli za wiadro paszy bez mrugnięcia okiem. Nie lubi ryzyka. Uzbrojony w zdrowy dystans nie wchodzi na niezbadane obszary. Wyposażony w tajną broń- splunie, gdy uzna, że sytuacja wymyka się spod kontroli.

Zenek

urodzony 12.10.2017- najbardziej „lamowata” z naszych Alpak. Lokalny łazęga, który jako pierwszy pokonał zasieki alpaczego Alkatraz i pognał przed siebie w poszukiwaniu trawy bardziej zielonej. Odważny i ciekawski, wściubi swój aksamitny nos wszędzie, gdzie zwącha atrakcję lub świeżą marchewkę. Zenek jak nasz Koziołek Matołek bez najmniejszych oporów pomaszeruje z Tobą raźnie w nieznane.

Staś

urodzony 23.06.2018- własciciel futra najwyższej jakości, najlepszej fryzury oraz najłagodniejszych oczu o czułym spojrzeniu. Milusiński nieśmiały uwodziciel. Delikatny i wrażliwy, wyposażony w urok retro amanta. Drobnej sylwetki wielki „sercołamacz”. Do zakochania. Do przytulania.

Franek

promieniuje na odległość dziecięcym urokiem oraz młodzieńczą ciekawością. Samozwańczy przyszywany syn wujka Zenka i ciotki Ewy. Jego świat zaczyna się i kończy właśnie na nich. Franciszek, choć na pozór wydaje się być uosobieniem dziecięcej naiwności, jest pierwszym łamistrajkiem alpaczych wędrówek oraz najmocniej podważającym wszystkie nowości alpaczym chłopcem. Roboczo nazywany „Trąbka” od skłonności do zawodzenia, marudzenia i głośnego sprzeciwu, kiedy coś nie idzie po jego myśli.

Ewa

pierwsza kobieta w naszej zagrodzie. Wyrazista, temperamentna, biała piękność o figurze doskonałej. Nie uznaje półśrodków. W wyjątkowy sposób ukochała sobie mężczyzn (i nie mamy tu na myśli jej zagrodowych kompanów). Panowie, miejcie się na baczności, wchodząc na wybieg, a Szanowne Panie niech pilnują swoich mężów, aby nie stracili głowy dla Ewy o wyjątkowo uwodzicielskim spojrzeniu i nieposkromionym temperamencie . Ewa zawsze ma apetyt nie tylko na miłość, ale również na przysmaki. W jej obecności należy pilnować też kubeczka z marchewką.

Krzyś

urodzony 20.07.2018- obdarowany przez naturę wzorową sylwetką Alpaki idealnej; właściciel hollywoodskiego uśmiechu i pięknego garnituru dolnych zębów. Dumny, trochę wyniosły i niedostępny. Walczy o przywództwo w stadzie. Zawzięty i uparty. Nieodgadniony jak Sfinks, piękny jak Brad Pitt.

Rózia

urodzona 17.05.2019, drugie dziewczę w naszej zagrodzie i zarazem najmłodsze alpacze stworzenie w Alpaca Home. Rózia żyje w cieniu swej charyzmatycznej i władczej ciotki Ewy, która będąc do niedawna „tą jedyną” nie jest skłonna ustąpić pola młodszej następczyni. Nieświadoma swego czaru i powabu Rózia- drobna, nieśmiała i naiwna- skradła serca męskiej części mieszkańców zagrody, dzieląc nie tylko kobiecą komitywę, ale również wspólną przestrzeń na „damską” i „męską”. Wszystko dla spokoju ducha panów i komfortu pań. Pomimo rozłamów Rózia pozostaje wierna i oddana Ewie.