Regulamin

Prosimy o zapoznanie się z treścią Regulaminu, gdyż jego akceptacja jest warunkiem wejścia na teren Alpaca Home.

Wejście do Alpaca Home jest jednoznaczne z akceptacją obowiązującego regulaminu. Gości indywidualnych od września do końca kwietnia przyjmujemy wyłącznie w niedziele. 

1) OPŁATY 

1.1 Wstęp na teren Alpaca Home z wejściem do zagrody i dokarmianiem Alpak:

  • Do 2 lat – wstęp wolny
  • Od 2 do 3 lat – 5 zł
  • Do 15 lat -17 zł 
  • Powyżej 15 lat -30 zł  

1.2 Wizyty grupowe możliwe po wcześniejszej rezerwacji.

1.3 Alpaca Home to również restauracja dlatego nie akceptujemy wnoszenia na nasz teren własnego prowiantu oraz napojów i piknikowania we własnym zakresie. 

1.4 Mamy wielu czworonożnych pupili i Alpaca Home to ich dom, w którym muszą czuć się bezpiecznie i komfortowo. Dlatego też nie przyjmujemy gości z własnymi psami i kotami. Prosimy zostaw pupila w domu albo ze swoimi bliskimi.  

2) OFERTA 

2.1 Wejście na teren Alpaca Home możliwe jest wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji terminu za pośrednictwem messengera lub rozmowy telefonicznej. W soboty, niedziele i święta przyjmujemy zapisy od godziny 9:00 do 16:00.

2.2 Od środy do piątku zapraszamy do dokonywania zapisów od 12:00 do 16:00. 

2.3 Przed przybyciem prosimy zapoznać się z treścią naszego regulaminu oraz naszą stroną www.alpacahome.pl 

2.4 Od poniedziałku do wtorku – zamknięte. 

2.5 Wejście do zagrody odbywa się wyłącznie w obecności opiekuna z Alpaca Home. Alpaki można dokarmiać tylko marchewką (lub karmą) otrzymaną od opiekuna oraz wyłącznie w zagrodzie. Spotkanie w zagrodzie trwa do 20 min. Goście Alpaca Home, którzy zarezerwowali wejście do zagrody, otrzymają pakiet odpowiednio pokrojonych marchewek do dokarmiania Alpak.

2.6 Goście Alpaca Home mogą korzystać z rekreacyjnych sprzętów znajdujących się na terenie gospodarstwa. Do dyspozycji są m.in. leżaki, huśtawki. Prosimy o wykorzystywanie sprzętu zgodnie z jego przeznaczeniem. Za zniszczenie mienia Alpaca Home pobierana jest opłata na podstawie wyceny sprzętu wg. aktualnej stawki rynkowej.

3) ZABRANIA SIĘ 

3.1 Ze względu na bezpieczeństwo zwierząt zabrania się dokarmiania ich produktami innymi niż te, które zostaną przekazane przez obsługę Alpaca Home. Prosimy również o niedokarmianie Alpak przez ogrodzenie.

3.2 Słuchania głośno muzyki, hałasowania, krzyczenia.

3.3 Zabaw i gier w strefie relaksu i konsumpcji oraz w pobliżu alpak.

3.4 Śmiecenia i zostawania opakowań, butelek oraz resztek jedzenia, czy różnych odpadów w miejscach innych niż do tego wyznaczone. 

3.5 Wchodzenia na teren Alpaca Home osobom będącym pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. 

3.6 Palenia tytoniu poza miejscem do tego wyznaczonym. 

3.7 Przynoszenia własnego alkoholu, napojów i żywności oraz ich konsumpcji na terenie Alpaca Home 

3.8 Wprowadzania psów i innych zwierząt (również na rękach, koszykach, transporterach, itp.)

4. BEZPIECZEŃSTWO 

4.1 Odpowiedzialność za dzieci na terenie Alpaca Home spoczywa na rodzicach i opiekunach, z którymi przebywają dzieci. Przed wejściem do zagrody otrzymują Państwo instrukcje bezpieczeństwa i należy się do niej stosować. Nie odpowiadamy za wypadki, spowodowane naruszeniem zasad bezpieczeństwa. Bieganie w zagrodzie, chodzenie za Alpakami, ustawianie się lub podchodzenie do Alpak od tyłu, dotykanie ich po pupach, biodrach, ogonach. Jeśli w trakcie wizyty w zagrodzie nastąpi takie zachowanie, osoba ta zostanie z zagrody wyproszona w trybie natychmiastowym.

4.2 Na terenie naszego gospodarstwa nie akceptujemy pobytu zwierząt naszych gości dla bezpieczeństwa i dobra wszystkich stron. 

4.3 Goście korzystają z wszelkich sprzętów znajdujących się na terenie gospodarstwa na własną odpowiedzialność. Dzieci mogą z nich korzystać wyłącznie pod nadzorem rodziców i opiekunów. Alpaca Home nie ponosi odpowiedzialności za losowe wypadki na terenie gospodarstwa lub te spowodowane niewłaściwym wykorzystywaniem przedmiotów znajdujących się na terenie gospodarstwa. Po skorzystaniu ze sprzętu do rekreacji prosimy o oddanie go na miejsce. 

5. ALPAKI 

5.1 Alpaki są z natury spokojne. Każdego dnia pracujemy z nimi i je socjalizujemy – należy jednak pamiętać, że są to zwierzęta i mogą reagować w nieprzewidywalny sposób. Choć są radosne mogą czasami pluć, jak też mieć odruch kopytny i w chwili zagrożenia kopnąć. Dlatego prosimy o uwagę oraz rozwagę w kontakcie z Alpakami. Można motywować je do interakcji i aktywności, ale nie można ich do niczego zmuszać. 

5.2 Wszystkie zwierzęta w Alpaca Home podlegają opiece weterynaryjnej i są zdrowe. Jesteśmy zrzeszeni w Polskim Związku Hodowców Alpak. 

5.3 My jako gospodarze, jesteśmy odpowiedzialni za dobrostan zwierząt oraz zapewnienie gościom wszelkich informacji na temat bezpiecznego obchodzenia się z Alpakami oraz zasad przebywania w Alpaka Home. Jesteśmy do dyspozycji gości i zawsze służymy pomocą. Naszych gości zobowiązujemy o zadbanie o komfort innych osób przebywających na naszym terenie, poszanowanie do ich prawa do spokoju, odpoczynku. Prosimy o szanowanie sprzętu, który Państwu udostępniamy (leżaki, hamaki, bujaki, sprzęt rekreacyjny) oraz o odnoszenie rzeczy na swoje miejsce po skończonej zabawie. 

5.4 Wejście na teren Alpaca home oznacza akceptację regulaminu. 

WSZYSTKIM GOŚCIOM ŻYCZYMY MIŁEGO POBYTU PEŁNEGO RELAKSU I WIELU INSPIRACJI! 

DZIĘKUJEMY, ŻE SZANUJESZ NASZ DOM! 

ZASTRZEGAMY SOBIE PRAWO DO ODWOŁANIA SPACERÓW Z ALPAKAMI LUB PRZYJĘCIA GRUPY W PRZYPADKU NIESPODZIEWANYCH LUB NAGŁYCH ZJAWISK ATMOSFERYCZNYCH ORAZ INNYCH CZYNNIKÓW NIEZALEŻNYCH OD NAS. USTALONE WCZEŚNIEJ GODZINY MOGĄ ULEGAĆ ZMIANOM W ZALEŻNOŚCI OD POGODY, KONDYCJI ALPAK LUB WIELKOŚCI GRUP.